top of page
מיכל ברש - פואה משלימה לנשים לוגו, לינק לדף הבית

שיאצו בהריון ולקראת לידה

כל הריון הוא סיפור משל עצמו. גם אם ההריון הקודם עבר באופן מסויים, זה לא אומר שהנוכחי יהיה דומה לו. גם אם הלידה הראשונה היתה חוויה נפלאה, נוכל לקוות, שכך תעבור גם הלידה הנוכחית – לידה טבעית ונינוחה ככל האפשר.

כאבים אורתופדיים בהריון

מה יש לנו כאן? כאבי אגן, גב תחתון, סימפיזיוליזיס, כאבים בצלעות, כאבי גב עליון וצוואר
 
מה את (כנראה) מרגישה? הכל כואב, או רק חלק. פעם ככה פעם אחרת. עם הקרנות ובלי…לפעמים את מרגישה שאת לא מצליחה לעמוד, אבל איך שאת מתיישבת משהו אחר לוחץ, כואב ומוציא אותך מדעתך. שום תנוחה לא נוחה וכל מה שאת רוצה, שייגמר כבר.
 
איך השיאצו יכול לעזור? הקסם בשיאצו, שהוא מאפשר לשחרר מתחים, לרווח בין חוליות ומפרקים ולשחרר לחץ המופעל על מקור עצבי. השיאצו גם מסייע לרכך את השרירים התפוסים ולהפחית עומסי לחץ וכאב מאזור האגן, הגב התחתון, העליון, הצוואר והכתפיים. טכניקת המגע העדין המאפיינת את השיאצו, המשולבות במתיחות המותאמות לשלב של ההריון, יאפשרו להחזיר יותר תנועה וגמישות לגוף ולאיזון מחודש של היציבה
והאגן, גם בשלבי ההריון המתקדמים.
 
מה מאפשרת המומחיות בתחומי הריון ולידה? לאבחן ולדייק את מקור הבעיה. לגשת להכל בחמלה והכלה ובגישה מותאמת לשלבי ההריון השונים.
לזהות היכן מצוי חוסר איזון שמקורו בתסמינים הורמונלים, רגשיים או פיזיולוגים ולהתאים לך תוכנית אישית - מדוייקת לך ולכל הדבר המופלא הזה שנקרא הריון.
 
מה בתוכנית הטיפול? מפגש ראשון – כולל שאלון אינטק (לזיהוי מקור הבעיה, הרגלים, אורח חיים וכו') + טיפול 360 ₪
משך המפגש: שעה ורבע
כל מפגש נוסף - 300 ₪ משך הטיפול שעה
בהתאם למשוב במידת הרצון והצורך נתאים תכנית אישית לשגרת טיפולים בהתאם להתקדמות ההריון.

תסמיני הריון שונים

מה יש לנו כאן? בחילות והקאות, צרבות, עייפות, דלקות, בצקות - הכל מכל, או רק חלק.

 

מה את (כנראה) מרגישה? איכס :) כל ההריון, בחלקים ממנו, בשעות מסויימות, בתנוחות מסויימות אחרי אוכל כזה או אחר…בקיצור, שום דבר לא יפתיע אותך יותר

 

איך השיאצו יכול לעזור? טיפול שיאצו מרגיע ומקל על לחצים גופניים ורגשיים שמקורם בהריון ובשינויים ההורמונליים. המגע העדין, הלחיצות והמתיחות, המותאמים לכל שלב בהריון מסייעים להוריד לחץ מהסרעפת, להגביר את זרימת הדם בגפיים לצמצם ואף למנוע יצירת בצקות ודליות, לעורר את הגוף ולמתן את הבחילות וההקאות.

 

מה מאפשרת המומחיות בתחומי הריון ולידה? לאבחן ולדייק את מקור הבעיה. לגשת להכול בחמלה והכלה ובגישה מותאמת לשלבי ההריון השונים. לזהות היכן מצוי חוסר איזון שמקורו בתסמינים הורמונליים, רגשיים או פיזיולוגים ולהתאים לך תוכנית אישית - מדויקת לך ולכל הדבר המופלא הזה שנקרא הריון.

 

מה בתוכנית הטיפול? מפגש ראשון – כולל שאלון אינטק (לזיהוי מקור הבעיה, הרגלים, אורח חיים וכו') + טיפול 360 ₪

משך המפגש: שעה ורבע

כל מפגש נוסף - 300 ₪, משך הטיפול שעה

בהתאם למשוב במידת הרצון והצורך נתאים תכנית אישית לשגרת טיפולים בהתאם להתקדמות ההריון.

המלצה מעדי שהגיעה לטיפולי שיאצו בגלל כאבי סימפיזיוליזיס בהריון

לקביעת שיחת ייעוץ בטלפון 050-8852052 

 • Whatsapp
 • אני עם גב/ צוואר תפוס- כמה טיפולים אצטרך?
  תחושת הכאב היא סוביקטיבית. כל מטופלת וחווית הכאב שלה. לרוב מדובר בטיפול עד שלושה טיפולים בסמיכות יחסית לכאב אקוטי. אם מדובר בבעיה חוזרת, תוכנית טיפול שגרתית יכולה למנוע חזרה של כאב או לרווח משמעותית בין התקפים.
 • תוך כמה זמן ארגיש שיפור בכאב?
  כבר מהטיפול הראשון ניתן לצפות להקלה של כ-50% ברמת הכאב ובטווח התנועה. לעתים תורגש הקלה משמעותית מיד לאחר הטיפול. במקרים אחרים, יכולה להיות דווקא בשלב הראשון תגובה חריפה לטיפול (ריאקציה לינק לבלוג), במהלכה יתחזק הכאב לכ 24 שעות ופתאם תורגש הקלה משמעותית.
 • האם הטיפול מתבצע עם שמנים?
  שיאצו הוא טיפול ללא שמנים ובביגוד מלא. במצבי כאב מסוימים, אוכל להציע לשלב טיפול בכוסות רוח (לינק לבלוג) ובמידה שיתאים לך, אחשוף באישורך, את האזור המקומי עליו נעבוד.
 • יש לי כאבים כרוניים, כמה טיפולים אצטרך?
  כל אדם מגיב אחרת לטיפול וזקוק למענה אחר. השיאצו הוא טיפול מותאם אישית שלוקח בחשבון את מצבך, אורחות חייך ותגובת הגוף לטיפול. ישנן נשים שמגיבות מהר וישנן כאלו שפחות. כחלק מהטיפול אני נותנת המלצות 'לקחת הביתה' ולאמץ לחייך, כדי לצמצם ואף להימנע מתלות מתמשכת בטיפול. אורח חיים המשלב תנועה, מתיחות, נשימה ותזונה מיטיבה יכול לתרום משמעותית להקלה ולהפגת הכאבים.
 • האם טיפול שיאצו מתאים לנערות שרק קיבלו ווסת?
  שיאצו מתאים לכולן. גם לנערות צעירות שקיבלו עכשיו ווסת ומרגישות את הגוף שלהן משתנה. הטיפול במגע בביגוד מלא, הלחיצות העדינות, המתיחות, יאפשרו לנערה להתחבר לגופה, להכיר אותו טוב יותר, את מה שעובר עליו ולהירגע. הטיפול יקל גם על הכאב בגוף וגם על המתח הרגשי.
 • האם אפשר לבצע טיפולי שיאצו תוך כדי מחזור?
  מחזור הוא לא מחלה. גם אם הוא כואב ממש. יש להניח שיהיה לך יותר נעים לעבור טיפול מגע בימים 'הפחות גשומים' אבל בעיקרון אין מניעה והשיאצו בהחלט יכול להקל על הכאבים ואי הנוחות באזור האגן, הבטן התחתונה והמפשעות.
 • מה בכלל קשור שיאצו לכאבי בטן של מחזור?
  השיאצו לא מטפל בבטן, הוא מטפל במרחב הפיזי בו נתונה הרחם. בשרירים, מפרקים וכו. הוא מאפשר לאזן את הגוף, היציבה, לרווח ולהקל על לחצים. השיפור בכל אלה משפיע ישירות גם על 'כאבי המחזור' מעמעם ומחליש אותם.
 • איך שיאצו עוזר בעניינים הורמונליים בכלל ו'ענייני נשים' בפרט?
  בדומה לשאלת כאבי הבטן. שיאצו אינו מטפל ופותר בעיות הורמונליות - הוא מטפל ומקל על התוצרים שלהם. כאבים, מתח, לחץ. לאורך שנות חיינו הגוף יעבור שינויים מרחיקי לכת. הוא 'יצא מאיזון' פיזי והורמונלי אינסוף פעמים. השיאצו מטפל במפרקים, בתנועה, בגמישות - באיזון הפיזי של הגוף. הגברת זרימת הדם ונוזלי הלימפה מטפלים במצבי דלקת וכאב הפוגעים בתנועה וביציבה וגם במצב הרוח. המגע והלחיצות משחררים גם אנרגיה. כשכל הגוף מאוזן גם ההשפעות ההורמונליות על הגוף קטנות.

שאלות נפוצות

רוצה לקרוא עוד על שיאצו בהריון?

מזמינה אותך להיכנס לבלוג

להכין את הגוף ללידה

מה יש לנו כאן? איזון אגן, מנח עובר, השראת (זירוז) לידה

מה את (כנראה) מרגישה? עם האגן לא מאוזן, ייתכן שאת סובלת מכאב אורטופדי ובעיות יציבה. אם לעובר 'לא בא' להסתובב לכיוון הנכון, יש מצב שלא תרגישי דבר, אבל מכיוון שמדובר במנח פחות שגרתי, עדיין ייתכן שאת מרגישה כאבים ולחצים כלשהם. אם הגעת לשבוע 40 והעובר לא מראה סימנים, שבא לו 'לראות עולם' - את כנראה מרגישה כבדות, עייפות, ורצון אמיתי לחבק כבר את התינוק שלך :)

 

איך השיאצו יכול לעזור? הקסם בשיאצו זה שהוא מאפשר לשחרר מתחים, לרווח בין חוליות ומפרקים ולשחרר לחץ המופעל על מקור עצבי. הוא יפחית עומסי לחץ וכאב מאזור האגן ויאפשר להשיב את הגוף והאגן לאיזון. אם העובר החמוד שלך 'לא בכיוון' :) - טכניקת השיאצו מאפשרת יצירת איזון ומרחב באגן. היא מייצרת גמישות ומקום לרחם להתרחב. ככל שהרחם 'נינוחה' יותר, לעובר פשוט יותר למצוא את התנוחה הטובה ביותר לקראת הלידה.

בהשראת לידה - השיאצו מאפשר להכין את הגוף ללידה, ליצור גמישות במפרקים ובאזור האגן, לשחרר לחצים והתכווצויות ולתת לעובר מקום ומרחב לצאת לעולם.

 

מה מאפשרת המומחיות בתחומי הריון ולידה? לאבחן ולדייק את מקור הבעיה. לגשת להכל בחמלה והכלה ובגישה מותאמת לשלבי ההריון השונים. לזהות היכן מצוי חוסר איזון שמקורו בתסמינים הורמונלים, רגשיים או פיזיולוגים ולהתאים לך תוכנית אישית - מדוייקת לך ולכל הדבר המופלא הזה שנקרא הריון.

 

מה בתוכנית הטיפול? מפגש ראשון – כולל שאלון אינטק (לזיהוי מקור הבעיה, הרגלים, אורח חיים וכו') + טיפול 360 ₪

משך המפגש: שעה ורבע.

כל מפגש נוסף - 300 ₪ משך הטיפול שעה

בהתאם למשוב במידת הרצון והצורך נתאים תכנית אישית בהתאם להתקדמות ההריון.

bottom of page