top of page
מיכל ברש - פואה משלימה לנשים לוגו, לינק לדף הבית
מתיחה לרגל טיפול שיאצו
מתיחה לרגל בשיאצו

שיאצו לשיקום אורתופדי וכאב

החיים שלנו, אנשי העולם המערבי, עתירי לחץ, ישבנות יתר, רכינה מתמשכת מול מסכים ומיעוט תנועה.

לא פלא שלמעלה מ 80% סובלים מכאב גב תחתון כאבי צוואר וכתפיים, כאב ראש וכאבי ברכיים. ככלל 'לא כייף' למפרקים שלנו מכל העומס שאנחנו מפעילים עליהם.

לאורך חיינו, רובנו צפויים לסבול מכאב חריף כזה או אחר. רבים אף יסבלו מכאבים ארוכים ומתמשכים, שיהפכו לשגרת חייהם. השיאצו ואני בדיוק כאן בשביל להקל משמעותית, להפחית ואפילו להפיג לחלוטין את החיים עם הכאב.

ליהנות מחיים נטולי כאב מגוף גמיש ומתנועה מלאה זה אפשרי.

תמונת צוואר של אישה

טיפול לכאבי צוואר

מה יש לנו כאן? כאב שמקורו יכול להיות בפריצת דיסק או בלט דיסק. שחיקת חוליות וסחוסים ולחץ בין חולייתי. כאב צוואר יכול להתפרץ בבת אחת, או לחזור לתקופה ממושכת מעת לעת ולהשפיע משמעותית על איכות החיים שלך. הרכינה אל הניידים ואל מסכי המחשב משפיעה מאד תנוחת הצוואר ומנח החוליות והשרירים.

 

מה את (כנראה) מרגישה? כאב שמרגיש כמו לחץ וכובד על הצוואר, מגבלת תנועה, כאב שעלול לגרום גם לכאבי ראש ומיגרנות, לחץ על עצב היוצר תחושת שריפה וכאב העשויים להקרין לחגורת הכתפיים ו\או הזרועות. 

 

איך השיאצו יכול לעזור? השיאצו יעזור להחזיר את הגמישות לצוואר, לשחרר את הלחץ הבין חולייתי ולרווח בין חוליות הצוואר לבסיס הגולגולת ובין הצוואר לגב העליון. שחרור הלחץ ומתן תרגילים מדוייקים יתרמו להשבת זקיפות הקומה. תוספת של חיזוק חגורת הכתפיים בתרגילים מותאמים תתרום משמעותית ליכולת להחזיק צוואר חזק ובמנח בריא.

מה בתוכנית הטיפול?

מפגש ראשון – כולל שאלון אינטק (לזיהוי מקור הבעיה, הרגלים, אורח חיים וכו') + טיפול 360 ₪  משך המפגש: שעה ורבע

כל מפגש נוסף - 300 ₪ משך הטיפול שעה

בהתאם למשוב במידת הרצון והצורך נתאים תכנית אישית לשגרת טיפולים.

אישה מביטה על נוף

טיפול לכאבי גב תחתון

מה יש לנו כאן? כאבי גב תחתון עלולים לנבוע ממגוון סיבות, הנפוצות שבהן הן בלט או פריצת דיסק המפעילים לחץ על עצב האישיאס. לצד הסיבות הנפוצות חשוב לזכור, שהגב התחתון הוא מרכז הגוף שלנו ולכן הכאב עלול להגיע ממקור אחר כגון ברכיים, קרסוליים העלולים להשפיע על היציבה ומכאן לגרום לכאב גב תחתון. 


מה את (כנראה) מרגישה? כאב גב תחתון עלול להתפרץ בבת אחת, או לחזור בהתקפים מעת לעת ולהשפיע משמעותית על איכות החיים שלך. הוא יכול להופיע במצבים קבועים, כמו לאחר ישיבה ממושכת, קימה משנת לילה ובמצבים משתנים. 

לרוב כאבי גב תחתון יתבטאו בכאב מקומי או בכאב מפושט העלול להקרין למקומות שונים ברגל ולמפשעה, הקרנה למפרק הירך, חוסר יכולת להזדקף ולהתכופף. מקרים בהם הדיסק לוחץ על חוט השדרה או על האישיאס וליצור תסמינים של נימול, הירדמויות והיחלשות שרירים. בכאב חריף במיוחד התנועה תוגבל מאד, עד לא תתאפשר כלל.

 

איך השיאצו יכול לעזור? בעזרת השיאצו ניתן לאתר את מקור הבעיה. בטכניקת מגע עדין הטיפול עובד על הרחבת טווחי תנועה, הארכת שרירים, שחרור מוקדי לחץ וכאב בין החוליות והמפרקים וריווח ביניהן. הריווח ישחרר גם הלחץ על האישיאס בפרט ומערכת העצבים בכלל. שגרת טיפולים תשמר גוף גמיש, תגדיל טווח תנועה ותקטין משמעותית את הכאב עד להפגתו.

מה בתוכנית הטיפול?

מפגש ראשון – כולל שאלון אינטק (לזיהוי מקור הבעיה, הרגלים, אורח חיים וכו') + טיפול 360 ₪  משך המפגש: שעה ורבע

כל מפגש נוסף - 300 ₪ משך הטיפול שעה

בהתאם למשוב במידת הרצון והצורך נתאים תכנית אישית לשגרת טיפולים.

אישה יושבת ומחזיקה ברך

כאב ברכיים 

מה יש לנו כאן? כאב ברכיים נגרם לרוב כתוצאה מקרע או שחיקה של המיניסקוס, או קרע ברצועה. אלה יוצרים דלקת, נפיחות ו/או בצקת ומגבירים את תחושת הכאב.

 

מה את (כנראה) מרגישה? כאב המונע תנועה מלאה של הברך, דריכה, הליכה, כיפוף ואפילו ישיבה.

 

איך השיאצו יכול לעזור? טיפול השיאצו מזרים דם ונוזלי לימפה המעודדים הפגה של הכאב והחלמה של המפרק. המגע העדין  מאפשר הרחבת טווח תנועה, השבת הגמישות למפרק הפצוע והשבת היציבה והאיזון לגוף.

 

מה בתוכנית הטיפול?

מפגש ראשון – כולל שאלון אינטק (לזיהוי מקור הבעיה, הרגלים, אורח חיים וכו') + טיפול 360 ₪  משך המפגש: שעה ורבע

כל מפגש נוסף - 300 ₪ משך הטיפול שעה

בהתאם למשוב במידת הרצון והצורך נתאים תכנית אישית לשגרת טיפולים.

אישה שוכבת ומכסה עיניים עם הידיים

כאב ראש

מה יש לנו כאן? כאב ראש כללי, כאב אזורי או מיגרנה. מקור הכאב יכול להשתנות ממקור הורמונלי, אורטופדי או מתח נפשי.

 

מה את (כנראה) מרגישה? כאבי ראש משתנים בעוצמתם ומיקודם בין אנשים שונים ובאירועים שונים וגם בנסיבות הגורמים להם. כאב ראש במחזור לא בהכרח יהיה דומה לכאב ראש שמקורו בראש, או בכאב צוואר. כאבי ראש ומיגרנות יכולים להתבטא בתחושת כבדות, עייפות ועלולים להגיע עד כדי בחילות, הקאות בריחת מיקוד הראיה וחוסר מסוגלות לשהות באור יום או תאורה בהירה.

 

איך השיאצו יכול לעזור? תנועות מתיחה קלות ומגע מקומי מזרימות את הדם ומקלות משמעותית על כאב הראש.
בנוסף לטיפול הממוקד בראש, נטפל בצוואר ובבסיס הגולגולת ונשחרר מוקדי לחץ על נקודות עצב המקרינו מהצוואר והגב לראש. אם מקור הכאב הוא הורמונלי (ימי מחזור וכו') נטפל גם בהקלה על אזור הרחם והאגן. הגוף הוא מכונה מופלאה ומדהים לגלות, איך טיפול באזור אחד משפיע מאד על אזור אחר. ☺

מה בתוכנית הטיפול?

מפגש ראשון – כולל שאלון אינטק (לזיהוי מקור הבעיה, הרגלים, אורח חיים וכו') + טיפול 360 ₪  משך המפגש: שעה ורבע

כל מפגש נוסף - 300 ₪ משך הטיפול שעה

בהתאם למשוב במידת הרצון והצורך נתאים תכנית אישית לשגרת טיפולים.

 • אני עם גב/ צוואר תפוס- כמה טיפולים אצטרך?
  תחושת הכאב היא סוביקטיבית. כל מטופלת וחווית הכאב שלה. לרוב מדובר בטיפול עד שלושה טיפולים בסמיכות יחסית לכאב אקוטי. אם מדובר בבעיה חוזרת, תוכנית טיפול שגרתית יכולה למנוע חזרה של כאב או לרווח משמעותית בין התקפים.
 • תוך כמה זמן ארגיש שיפור בכאב?
  כבר מהטיפול הראשון ניתן לצפות להקלה של כ-50% ברמת הכאב ובטווח התנועה. לעתים תורגש הקלה משמעותית מיד לאחר הטיפול. במקרים אחרים, יכולה להיות דווקא בשלב הראשון תגובה חריפה לטיפול (ריאקציה לינק לבלוג), במהלכה יתחזק הכאב לכ 24 שעות ופתאם תורגש הקלה משמעותית.
 • האם הטיפול מתבצע עם שמנים?
  שיאצו הוא טיפול ללא שמנים ובביגוד מלא. במצבי כאב מסוימים, אוכל להציע לשלב טיפול בכוסות רוח (לינק לבלוג) ובמידה שיתאים לך, אחשוף באישורך, את האזור המקומי עליו נעבוד.
 • יש לי כאבים כרוניים, כמה טיפולים אצטרך?
  כל אדם מגיב אחרת לטיפול וזקוק למענה אחר. השיאצו הוא טיפול מותאם אישית שלוקח בחשבון את מצבך, אורחות חייך ותגובת הגוף לטיפול. ישנן נשים שמגיבות מהר וישנן כאלו שפחות. כחלק מהטיפול אני נותנת המלצות 'לקחת הביתה' ולאמץ לחייך, כדי לצמצם ואף להימנע מתלות מתמשכת בטיפול. אורח חיים המשלב תנועה, מתיחות, נשימה ותזונה מיטיבה יכול לתרום משמעותית להקלה ולהפגת הכאבים.
 • האם טיפול שיאצו מתאים לנערות שרק קיבלו ווסת?
  שיאצו מתאים לכולן. גם לנערות צעירות שקיבלו עכשיו ווסת ומרגישות את הגוף שלהן משתנה. הטיפול במגע בביגוד מלא, הלחיצות העדינות, המתיחות, יאפשרו לנערה להתחבר לגופה, להכיר אותו טוב יותר, את מה שעובר עליו ולהירגע. הטיפול יקל גם על הכאב בגוף וגם על המתח הרגשי.
 • האם אפשר לבצע טיפולי שיאצו תוך כדי מחזור?
  מחזור הוא לא מחלה. גם אם הוא כואב ממש. יש להניח שיהיה לך יותר נעים לעבור טיפול מגע בימים 'הפחות גשומים' אבל בעיקרון אין מניעה והשיאצו בהחלט יכול להקל על הכאבים ואי הנוחות באזור האגן, הבטן התחתונה והמפשעות.
 • מה בכלל קשור שיאצו לכאבי בטן של מחזור?
  השיאצו לא מטפל בבטן, הוא מטפל במרחב הפיזי בו נתונה הרחם. בשרירים, מפרקים וכו. הוא מאפשר לאזן את הגוף, היציבה, לרווח ולהקל על לחצים. השיפור בכל אלה משפיע ישירות גם על 'כאבי המחזור' מעמעם ומחליש אותם.
 • איך שיאצו עוזר בעניינים הורמונליים בכלל ו'ענייני נשים' בפרט?
  בדומה לשאלת כאבי הבטן. שיאצו אינו מטפל ופותר בעיות הורמונליות - הוא מטפל ומקל על התוצרים שלהם. כאבים, מתח, לחץ. לאורך שנות חיינו הגוף יעבור שינויים מרחיקי לכת. הוא 'יצא מאיזון' פיזי והורמונלי אינסוף פעמים. השיאצו מטפל במפרקים, בתנועה, בגמישות - באיזון הפיזי של הגוף. הגברת זרימת הדם ונוזלי הלימפה מטפלים במצבי דלקת וכאב הפוגעים בתנועה וביציבה וגם במצב הרוח. המגע והלחיצות משחררים גם אנרגיה. כשכל הגוף מאוזן גם ההשפעות ההורמונליות על הגוף קטנות.

שאלות נפוצות

זה היה קצר מידי? בא לך להעמיק?
הבלוג שלי מחכה לך, אפשר להכין קפה וליהנות.

לקביעת שיחת ייעוץ בטלפון 050-8852052 

 • Whatsapp
bottom of page