top of page
מיכל ברש - פואה משלימה לנשים לוגו, לינק לדף הבית

בריאות האישה 

נשים. כמה ספרים נכתבו עלינו ועוד היד נטויה. כל גיל והתרגיל שלו. כל אישה והסיפור שלה. גנטיקה, הורמונים, חיים. ביסודות אנחנו דומות, בכל השאר, כמו פתיתי שלג. אני כאן לגלות אותך – איתך. לטפל. להקל. להקשיב. אחווה שאינה תלויה בדבר.

דרך אישה. מילדות לבגרות ומעבר. מחכה לך בכל צומת בדרך – ללוות, לטפל, להקל ברגעים הפחות נעימים במסע.

ענייני מחזור

מה יש לנו כאן? כאבי מחזור, אל ווסת, pms (תסמונת קדם וויסתית), מחזור מועט, מחזור מוגבר, דימום שופע, מחזור לא סדיר, שחלות פוליציסטיות

 

מה את (כנראה) מרגישה? מה לא? יש מעל 200 סימפטומים רק ל pms לכל השאר יש עוד עשרות. זה כל כך אישי. זה כל כך משתנה לאורך השנים. קשת התחושות, החוויות והרגשות סביב המחזור היא כמעט אינסופית. אז אם את מרגישה 'שיט' בכל צורה שלו – יש מי שתקשיב לך.

 

איך השיאצו יכול לעזור? נתחיל באבחון ונזהה את המקור לחוסר האיזון ההורמונלי. בעזרת המגע העדין של השיאצו, נעודד את זרימת הדם, נוזלי הלימפה והאנרגיה שלך לאזור האגן והבטן נרגיע את הכאב ואי הנוחות מהאזור ונפחית ממך את המתח הרגשי הנלווה לכל מחזור. ככלל, למגע השיאצו יש אפקט מרגיע ולזרימת דם ונוזלי לימפה אפקט משכך כאב.

 

מה בתוכנית הטיפול?

מפגש ראשון – כולל שאלון אינטק (לזיהוי מקור הבעיה, הרגלים, אורח חיים וכו') + טיפול 360 ₪  משך המפגש: שעה ורבע

כל מפגש נוסף - 300 ₪ משך הטיפול שעה.

בהתאם למשוב במידת הרצון והצורך נתאים תכנית אישית לשגרת טיפולים.

 • אני עם גב/ צוואר תפוס- כמה טיפולים אצטרך?
  תחושת הכאב היא סוביקטיבית. כל מטופלת וחווית הכאב שלה. לרוב מדובר בטיפול עד שלושה טיפולים בסמיכות יחסית לכאב אקוטי. אם מדובר בבעיה חוזרת, תוכנית טיפול שגרתית יכולה למנוע חזרה של כאב או לרווח משמעותית בין התקפים.
 • תוך כמה זמן ארגיש שיפור בכאב?
  כבר מהטיפול הראשון ניתן לצפות להקלה של כ-50% ברמת הכאב ובטווח התנועה. לעתים תורגש הקלה משמעותית מיד לאחר הטיפול. במקרים אחרים, יכולה להיות דווקא בשלב הראשון תגובה חריפה לטיפול (ריאקציה לינק לבלוג), במהלכה יתחזק הכאב לכ 24 שעות ופתאם תורגש הקלה משמעותית.
 • האם הטיפול מתבצע עם שמנים?
  שיאצו הוא טיפול ללא שמנים ובביגוד מלא. במצבי כאב מסוימים, אוכל להציע לשלב טיפול בכוסות רוח (לינק לבלוג) ובמידה שיתאים לך, אחשוף באישורך, את האזור המקומי עליו נעבוד.
 • יש לי כאבים כרוניים, כמה טיפולים אצטרך?
  כל אדם מגיב אחרת לטיפול וזקוק למענה אחר. השיאצו הוא טיפול מותאם אישית שלוקח בחשבון את מצבך, אורחות חייך ותגובת הגוף לטיפול. ישנן נשים שמגיבות מהר וישנן כאלו שפחות. כחלק מהטיפול אני נותנת המלצות 'לקחת הביתה' ולאמץ לחייך, כדי לצמצם ואף להימנע מתלות מתמשכת בטיפול. אורח חיים המשלב תנועה, מתיחות, נשימה ותזונה מיטיבה יכול לתרום משמעותית להקלה ולהפגת הכאבים.
 • האם טיפול שיאצו מתאים לנערות שרק קיבלו ווסת?
  שיאצו מתאים לכולן. גם לנערות צעירות שקיבלו עכשיו ווסת ומרגישות את הגוף שלהן משתנה. הטיפול במגע בביגוד מלא, הלחיצות העדינות, המתיחות, יאפשרו לנערה להתחבר לגופה, להכיר אותו טוב יותר, את מה שעובר עליו ולהירגע. הטיפול יקל גם על הכאב בגוף וגם על המתח הרגשי.
 • האם אפשר לבצע טיפולי שיאצו תוך כדי מחזור?
  מחזור הוא לא מחלה. גם אם הוא כואב ממש. יש להניח שיהיה לך יותר נעים לעבור טיפול מגע בימים 'הפחות גשומים' אבל בעיקרון אין מניעה והשיאצו בהחלט יכול להקל על הכאבים ואי הנוחות באזור האגן, הבטן התחתונה והמפשעות.
 • מה בכלל קשור שיאצו לכאבי בטן של מחזור?
  השיאצו לא מטפל בבטן, הוא מטפל במרחב הפיזי בו נתונה הרחם. בשרירים, מפרקים וכו. הוא מאפשר לאזן את הגוף, היציבה, לרווח ולהקל על לחצים. השיפור בכל אלה משפיע ישירות גם על 'כאבי המחזור' מעמעם ומחליש אותם.
 • איך שיאצו עוזר בעניינים הורמונליים בכלל ו'ענייני נשים' בפרט?
  בדומה לשאלת כאבי הבטן. שיאצו אינו מטפל ופותר בעיות הורמונליות - הוא מטפל ומקל על התוצרים שלהם. כאבים, מתח, לחץ. לאורך שנות חיינו הגוף יעבור שינויים מרחיקי לכת. הוא 'יצא מאיזון' פיזי והורמונלי אינסוף פעמים. השיאצו מטפל במפרקים, בתנועה, בגמישות - באיזון הפיזי של הגוף. הגברת זרימת הדם ונוזלי הלימפה מטפלים במצבי דלקת וכאב הפוגעים בתנועה וביציבה וגם במצב הרוח. המגע והלחיצות משחררים גם אנרגיה. כשכל הגוף מאוזן גם ההשפעות ההורמונליות על הגוף קטנות.

זה היה קצר מידי? בא לך להעמיק?
הבלוג שלי מחכה לך, אפשר להכין קפה וליהנות

לקביעת שיחת ייעוץ בטלפון 050-8852052 

 • Whatsapp

גיל המעבר 

מה יש לנו כאן? אמאל'ה, לפעמים אנחנו תוהות מה אין. גלי חום, קשיי שינה, שינויים במצב הרוח, הזעות לילה קשות, רעב מוגבר דווקא בלילה (מבטיחה לכן שהאור במקרר עובד ☺), יובש וגינלי ועוד 'תענוגות'.

 

מה את (כנראה) מרגישה? זו יכולה להיות תקופה של רכבת הרים הורמונלית. תחושה של תסכול וכעס. עייפות ובלבול. כאבים לא מוסברים. בלגאן במחזור החודשי, שרוצה לצאת לפנסיה ומביא איתו תופעות נוספות, שאף אחת מהן לא בצד "הכייפי" של הסקאלה.

 

איך השיאצו יכול לעזור? גיל המעבר הוא גשר שרובנו נצטרך לחצות ואני יודעת שאפשר בהחלט לחצות אותו ביתר נוחות ונינוחות. לשיאצו מגע עדין, שקודם כל מרגיע. משנה את קצב זרימת הדם בגוף, את האנרגיה. פותח מחסומים פיזיים (שרירים, מפרקים, בלוטות לימפה ועוד) ורגשיים. משחרר מלחץ ומכאב. לעתים אבחר לשלב עם השיאצו טיפול בצמחי מרפא סיניים, היכולים לתרום לוויסות ולהקלה בגלי החום. השיאצו ואני כאן כדי לטפל ולהקל. את מוזמנת – בואי.

 

מה בתוכנית הטיפול?

מפגש ראשון – כולל שאלון אינטק (לזיהוי מקור הבעיה, הרגלים, אורח חיים וכו') + טיפול 360 ₪  משך המפגש: שעה ורבע

כל מפגש נוסף - 300 ₪ משך הטיפול שעה

בהתאם למשוב במידת הרצון והצורך נתאים תכנית אישית לשגרת טיפולים.

אנדומיטריוזיס

מה יש לנו כאן? נדידת תאים של רירית הרחם אל מחוץ לחלל הרחם והתמקמות במערכות גוף שונות ובהן – מערכת העיכול, השתן ואפילו קרומי לב וריאה, גפיים ועוד.

 

מה את (כנראה) מרגישה? כאב בלתי נסבל בעיקר באור האגן והבטן. כאב משתק שיכול לנדוד ולהחליש את כל הגוף, לייצר ציסטות ואפילו לגרום למצב דלקתי כרוני. אנדומיטריוזיס הוא בהחלט חוויה שאני לא מאחלת לאף נערה ואישה.

 

איך השיאצו יכול לעזור? שיאצו לא מתקן או מרפא. הוא מקל ומרגיע. המגע, הלחיצות העדינות, משנים ומשפיעים על קצב זרימת הדם בגוף, מניעים את נוזלי הלימפה ואת האנרגיה. השיאצו מאפשר פתיחה של חסמים פיזיים ורגשיים משחרר מהלחץ ומהכאב. לעתים אבחר לשלב עם השיאצו טיפול בצמחי מרפא סיניים להקלה על סימפטומים נוספים. השיאצו ואני כאן כדי לטפל ולהקל. את מוזמנת – בואי.

 

מה בתוכנית הטיפול?.

מפגש ראשון – כולל שאלון אינטק (לזיהוי מקור הבעיה, הרגלים, אורח חיים וכו') + טיפול 360 ₪  משך המפגש: שעה ורבע

כל מפגש נוסף - 300 ₪ משך הטיפול שעה

בהתאם למשוב במידת הרצון והצורך נתאים תכנית אישית לשגרת טיפולים.

תמיכה בפוריות

מה יש לנו כאן? IUI הזרעות, IVF הפריה חוץ גופית, זריקות הורמונים, ניסיונות טבעיים להרות.

 

מה את (כנראה) מרגישה? כאב ולחץ באזור הבטן התחתונה, נפיחות, מתח ועצבנות שמקורם בשינויים ההורמונליים שעובר הגוף וגם סטרס המובנה בתהליך ובציפייה להצלחתו. את בתקופה רגישה ורגשית.

 

איך השיאצו יכול לתמוך בטיפולי פוריות? מעבר לפרוטוקולים, לזריקות הורמונים, הגוף והנפש שלך זקוקים לעוד משהו...משהו שירגיע ויפוגג את הלחץ הפיזי והרגשי. השיאצו הוא טיפול מגע עדין הקשוב לגוף שלך ולצרכיו. תנועות המתיחה המתונות מצד אחד ולחיצות מקומיות וממוקדות אזור מצד שני, מסייעות לזרימת הדם, האנרגיה ולהירגעות. הטיפול יקרב אותך לעצמך, יכניס בך נינוחות, יקל על הנפיחות הבטנית, ההתכווצויות וכאבים אחרים ויאפשר לגוף שלך למתן את המתח שבו ולהיות מוכן להיקלט להריון.

 

מה בתוכנית הטיפול? 

מפגש ראשון – כולל שאלון אינטק (לזיהוי מקור הבעיה, הרגלים, אורח חיים וכו') + טיפול 360 ₪  משך המפגש: שעה ורבע

כל מפגש נוסף - 300 ₪ משך הטיפול שעה

בהתאם למשוב במידת הרצון והצורך נתאים תכנית אישית לשגרת טיפולים.

bottom of page