top of page
מיכל ברש  - פואה משלימה לנשים לוגו, לינק לדף הבית

סימפיזיוליזיס, כאבי גב תחתון וכאבי אגן בהריון- 5 סיבות להגיע לטיפול כבר היום

אחת מהתופעות הנפוצות והלא סימפתיות של ההריון הינה סימפיזיוליזיס, כאבי גב תחתון בהריון, כאבים במפשעות בהריון וכאבים באגן. זאת כתוצאה מהתרחבות של האגן. מה קורה לגוף שלי בהריון? ולמה כדאי לטיפול כבר עכשיו?אם את קוראת את המילים האלו, כנראה שההיריון לא עובר בקלות. חווית ההיריון יכולה להיות מורכבת לחלקנו, וזה בסדר. לא כולנו אוהבות להיות בהריון (אני יודעת שקשה להגיד את זה בקול רם). לעתים הגוף משתנה כל כך, והשינויים מביאים איתם כאבים ואתגרים שקשה מאד להתמודד איתם לבד.

המילה הארוכה הזו, סימפיזיוליזיס, מתארת כאבים באזור עצמות האגן וזו תופעה די נפוצה במהלך הריון. 1 מתוך 5 נשים תחווה כאב כזה, והוא יכול להופיע מקדימה, באזור עצם הפוביס, העצם ממש מעל הפות שלנו, או בכאבים במפשעות או מאחורה, כאבים בגב התחתון, באזור הישבנים ואפילו בירך.

כאבי אגן יכולים להקשות על הליכה, עמידה ממושכת, עלית מדרגות, קימה אחרי שכיבה או ישיבה, אפילו סיבוב במיטה יכול להפוך לבלתי נסבל. אם היית אצל רופא, יכול להיות שנאמר לך שאין מה לעשות וצריך לחכות ללידה.

אני פה כדי לומר שאני לא מסכימה! יש המון מה לעשות! טיפול שיאצו לסימפיזיוליזיס יכול לעשות את ההבדל בין הריון בלתי נסבל להריון שאפשר ליהנות ממנו והנה חמש סיבות לכך.

1. מה קורה לגוף שלי בהריון?

הוא משתנה! הריון הוא תקופה מורכבת לגוף ואנחנו לא תמיד מודעות עד כמה. הבטן גדלה, שיווי המשקל משתנה, איברי האגן משנים מיקום, נדחפים למעלה או לצדדים בכדי לאפשר לרחם ולעובר להתפתח. כמות הדם עולה, הורמונים חדשים מופרשים, הגוף כולו מתכוונן להכנת תינוק ובהמשך ללידה.

וגם? אנחנו לא ישנות טוב!

טיפול שיאצו לסימפיזיוליזיס יעזור לך להתמודד עם כל השינויים האלו, לקבל את השינויים, לראות איך להתאים את עצמך ואת הגוף שלך למצב החדש, לתת לכל הרגשות להתקיים, לצידך, במסע המופלא שאת עוברת.


2. לתת לגוף קצת מנוחה

סימפיזיוליזיס , כאבי גב תחתון בהריון
טיפול שיאצו בהריון

הריון הוא לפעמים מרוץ: אנחנו רצות מבדיקה לבדיקה, בו זמנית מנסות להספיק כמה שאפשר בעבודה כדי לבסס את מעמדנו, כי מי יודע מה יהיה אחרי הלידה, אנחנו מנסות להיות פעילות כדי לשמור על משקל תקין ועוד ועוד ועוד. לפעמים אנחנו שוכחות... לנשום. לפעמים אנחנו שוכחות שהכנת תינוק דורשת מהגוף המון אנרגיה.


טיפול שיאצו הוא המקום לקבל בחזרה אנרגיה לגוף, להתחבר ליכולת הטבעית של הגוף להחלים, לשכב על המזרן מוקפת כריות ולאפשר לעצמך לקחת סוף סוף נשימה עמוקה וממלאת.


3. לתת לגוף קצת תנועה

כשכואב לנו כל כך, זה מפחיד לזוז. מפחיד לעשות תנועה לא נכונה, מפחיד להחמיר את המצב, מפחיד נקודה.

טיפול שיאצו לכאבים בהריון הוא המקום המושלם ללמוד אילו תנועות טובות לך. ללמוד מתיחות עדינות, לקבל תרגילים הביתה, לגלות כיצד תנועה בגוף מסוגלת ליצר גם תנועה פנימית, ברגשות, בחוויות, בהכנה ללידה.

לעתים אפילו תנועה באזור אחר לגמרי, כמו בכתפיים, גב עליון, צוואר, יכולה להקל משמעותית על כאב באגן.

מה עוד חשוב להזיז ולהניע? את הנשימה! בתקופות של כאב, אנחנו נוטות לעצור נשימה, לכווץ את הבטן, לנשום רק שטחית. נשימה כזו, תגרום למערכת העצבים הסימפטטית שלנו (זו שקשורה למצבי לחץ ודחק) לפעול ביתר, לגוף להתכווץ עוד יותר, ולכאב להחמיר. טיפול שיאצו בסימפיזיוליס יתמקד גם בדרך הנשימה שלך, בתנועה טובה בבית החזה, ובהרגעה כללית של מערכת העצבים, כלים שישמשו אותך גם בתהליך הלידה.


4. שרירים אתם יכולים להרפות

נשים עם כאבי אגן, מכווצות פעמים רבות את כל השרירים שהן יכולות מסביב לאגן כדי לשמור את הכל יציב ומוחזק. במצב כזה יופיעו כאבי גב תחתון, הקרנה או נימול לרגל לירך.

טיפול שיאצו לכאב גב תחתון בהריון יעזור לך לשחרר את כל השרירים האלו, ולהרגיש בפעם הראשונה, כיצד שחרור השרירים לא גורם להחמרה, אלא להפך -


להקלה בכאב.

ומה לגבי הרלקסין? נכון, במהלך הריון יש הפרשה של הורמון הרלקסין, שכל המטרה שלו היא להכין את הגוף והאגן ללידה, לעזור לרצועות ולאגן להיות גמיש ורחב יותר, וזה נהדר ונפלא איך הגוף שלנו יודע מה לעשות כדי להתכונן. חשוב שתדעי שהאגן הוא אחד מהמבנים החזקים בגוף, הוא לא יתפרק. שרירים שיודעים מדי פעם להשתחרר ולהרפות, הם חזקים יותר, וכך יכולים לתמוך באגן טוב יותר.


5. פינוק זו לא מילה גסה

מתי בפעם האחרונה התפנקת? טיפלת בעצמך? ביקשת ממישהו עזרה? לפעמים טיפול שיאצו בסימפיזיוליזיס הוא המקום היחידי בשגרת החיים שלך שבו את יכולה ממש להתפנק, לעשות משהו בשביל עצמך, לעצור את הכל, פעם בשבוע, כדי לטפל בך. אני מאחלת לך שהרגל כזה של פינוק ונתינה לעצמך, יהפוך להיות חלק מהחיים שלך, במיוחד כשאת עושה את המעבר לאמהות. זה מגיע לך.מחכה לך בקליניקה שלי, לטיפול שיאצו מותאם אישית. כל מה שצריך זה ליצור איתי קשר בווטסאפ או בטלפון 050-8852052 ונקבע לך תור


שלך, מיכל


כאבים במפשעות בהריון , סימפיזיוליזיס
טיפול ראש צוואר


Comments


bottom of page